Witam. Dzisiaj napiszę kilka słów o tym jak łatwo rozpoznać dobre oświetlenie LED.
Aby zakup oświetlenia LED miał sens i aby inwestycja w oświetlenie zwróciła nam się szybko, oświetlenie musi być dobrej jakości. Będziemy korzystali z niego przez 10 - 12 lat. Abyśmy nie musieli wymieniać żarówek, lampek, taśm itd., abyśmy nie musieli robić zupełnie niczego przy naszym oświetleniu, musimy kupić oświetlenie najwyższej jakości. W przypadku LED-ów sprawdza się idealnie zasada - im droższe tym lepsze.
Jeśli jednak popatrzymy na zakup oświetlenia LED jak na inwestycję ze 100% stopą zwrotu, łatwiej będzie nam "przełknąć" wyższą cenę. A zwrot inwestycji będzie szybszy niż się Państwu wydaje. Rachunki spadają znacznie, więc nawet droższe lampki czy żarówki zwrócą się bardzo szybko. Dlatego nie można przesadnie oszczędzać. Trzeba brać pod uwagę przede wszystkim jakość. To najważniejsze kryterium. Lepiej zrobimy kupując np. żarówkę 5W za 40zł niż kupując żarówkę 10W za 30zł!!! Teraz pomyślicie sobie, że oszalałem. Przecież 10W to 2 x więcej niż 5! To teraz zadam pytanie - dlaczego 10W nie kosztuje 2 x więcej niż 5W?! Powody są 2:
- sprzedawca zawyża moc bezczelnie kłamiąc
- żarówka jest wykonana w innej (starszej) technologii - diody "przewlekane", brak radiatora itd.
To jest niestety nagminne, klienci dają się oszukiwać, przez nieuczciwych sprzedawców powstaje wypaczony obraz na temat oświetlenia LED.
Jak wygląda taki mechanizm w praktyce? Wygląda to następująco. W chinach powstaje żarówka LED, wykonana ze zwykłych diod, powiedzmy pobiera 5W, świeci jak 30W zwykła żarówka. Producent nadaje jej bezprawnie znak CE i podaje, że żarówka świeci jak 40W. Takie "40W" żarówki sprowadza polski importer. Aby przyciągnąć hurtowników pisze - żarówka 50W! To nie koniec obłędnego łańcuszka. Teraz hurtownik w swojej ofercie pisze, że oferuje żarówki 60W! A końcowy sprzedawca wypisuje w ofercie, że oferuje żarówki 80W!!! To tak jak z autami z zachodu i ich przebiegiem, tyle, że działa to w odwrotną stronę - Niemiec przejeżdża swoim autem 500 tys.km, cofa licznik do 370 tys.km i sprzedaje właścicielowi prowadzącemu auto-haus. Ten cofa licznik na 200 tys.km. Takie auto kupuje Polak, pośrednik, cofa licznik na 120 tys.km i sprzedaje na giełdzie.
Skąd wiem o tym, że tanie żarówki są delikatnie mówiąc kiepskie i przepalają się bardzo szybko? Cóż możecie mi wierzyć lub nie ale od 2009 roku buduję markę dla swojej firmy. Brzydzę się tandetą. Nie mogę pozwolić sobie na sprzedaż badziewia. Zależy mi na tym aby moja firma była znana z wysokiej jakości. Swego czasu zakupiłem kilkadziesiąt żarówek LED. Sprawdzaliśmy żarówki mierząc ich parametry na specjalnych urządzeniach. 99% nadawało się do kosza. To co możecie kupić u nas to oświetlenie najwyższej jakości, które przeszło mnóstwo prób. Zaoferowaliśmy tylko te lampki i żarówki, które spełniają deklarowane parametry, które wytrzymują deklarowaną ilość godzin! A co z tymi tandetami? Najgorsze zutylizowałem, sporo nie wytrzymało testu obciążenia symulującego rzeczywisty czas pracy, te "średnie" rozdałem znajomym. Dlatego teraz mogę powiedzieć, że tania żarówka LED nie nadaje się do oświetlenia niczego.
Dlatego staramy się oferować oświetlenie pochodzące od POLSKICH PRODUCENTÓW, jakość wykonania, użytych diod jest bez porównania. To tak jakby porównać Malucha z Mercedesem. Polskie oświetlenie to właśnie taki Mercedes wśród oświetlenia. Dlatego idąc tą drogą od 24.02.12 do naszej oferty dołączyliśmy prawdziwy HIT - żarówkę LED G4 POLSKIEJ PRODUKCJI!!!
Tym samym znów staliśmy się pionierami, ale o tym szerzej napiszę przy innej okazji.
Bardzo często dzwonią do nas klienci, którzy kupili gdzieś tanie, chińskie lampki lub żarówki LED. Dzwonią i mówią, że kupili dany produkt i czy to co my oferujemy nie jest podobne do tego co już mają i się zupełnie nie sprawdziło. Na całe szczęście produkty, które oferujemy nie są nawet zbliżone do tanich chińskich wyrobów
Nie ważne czy zakupu dokonujecie Państwo u nas czy gdzie indziej, nie dajcie się zwieść temu, że w niskiej cenie otrzymacie dobre oświetlenie LED
Lepiej dopłacić kilka - kilkanaście złotych ale mieć pewność, że macie markowy produkt, który da wam większe oszczędności i zero kłopotu.
Poniżej pozwolę sobie podać pewien przykład i zarazem porównanie, może będzie to wyglądało trochę jak reklama naszych lampek power LED ale to akurat najlepszy produkt do tego porównania ze względu na jego cenę i przeznaczenie, stąd właśnie taki, a nie inny wybór. Jest to takie orientacyjne porównanie wspomnianej lampki POWER LED 1W z tanią, 3W żarówką LED:
Żarówkę LED E27 można kupić już od 23zł. Cóż z tego, skoro taka żarówka nie potrafi niczego oświetlić!. Na opakowaniu widnieje moc 3W.
Tyle, że jest to pobór mocy, a nie moc użyteczna! Dla porównania posłużę się lampką z naszej oferty:
LAMPKA POWER LED 1W zużywa 1W mocy, a świeci jak 10W żarówka. Ponieważ wykonana jest z najdroższej dostępnej diody "przeżyje" deklarowane 100 tys. godzin ciągłego świecenia. Kosztuje 22,99zł i jest do niej potrzebny specjalny zasilacz prądowy 350mA w cenie 27zł mogący zasilić od 1 do 3 lampek. Tania żarówka kosztuje 23zł. Z pozoru różnica jest ogromna - 26,90zł na korzyść taniej żarówki
To jednak tylko pozorna różnica. Tania żarówka pobiera 3W, nasza tylko 1W! a więc 3 razy mniej prądu! Jedna kWh kosztuje średnio 0,60zł. Powiedzmy dla ułatwienia, że zużywamy tylko 5kWh miesięcznie do oświetlenia jakiegoś niewielkiego pomieszczenia w naszym domu. Czyli w każdym miesiącu stosując droższą lampkę 1W oszczędzimy 6zł. Niby nic ale w ciągu roku z pozoru droższa lampka da nam oszczędność 72zł! A więc tańsza żarówka już w tym momencie robi się droższa od wspomnianej 1W lampki POWER LED
A przecież do żarówki potrzebny jest żyrandol albo chociaż oprawa. Nasza lampka POWER LED świetnie nadaje się w takiej formie w jakiej jest np. do zamontowania w podwieszanym suficie, i nie potrzeba już żadnych opraw. Ale to tak na marginesie. Tego brać pod uwagę nie będziemy.
Kolejna kwestia - moc użyteczna, nasza lampka power led 1W "daje" 10W mocy użytecznej, a tania żarówka 3W? No cóż maksimum 5 - 6W! A więc żeby osiągnąć zbliżony efekt, trzeba użyć 2 tanich żarówek.
To nie koniec, tania żarówka ma deklarowany czas świecenia 50 tys. godzin, czyli 6 lat, nasza lampka 100 tys. godzin czyli 12 lat. Ponieważ przyjęliśmy, że aby uzyskać porównywalny efekt zakładamy 2 tanie żarówki to musimy przyjąć w optymistycznym wariancie, że w tym samym czasie zużyte zostaną 4 tanie żarówki i nasza 1 lampka. To optymistyczne założenie ponieważ tanie żarówki zbudowane są z wielu małych diodek niskiej jakości, które przepalają się stopniowo i po 2 - 3 latach żarówkę można wyrzucić.
Tak więc reasumując dobre oświetlenie nie może być zbyt tanie ponieważ odbija się to na jego jakości. Dlatego staramy się aby oferowane przez nas lampki były wysokiej jakości i miały rozsądne ceny. Nie są one tak atrakcyjne jak chińskich produktów ale są znacznie trwalsze (co potwierdza zupełny brak reklamacji) i są dużo oszczędniejsze niż ich chińskie odpowiedniki, przebijają pod tym względem nawet taśmy LED.
Pozdrawiam
Marcin Siedlecki
sobota, 25 lutego 2012
środa, 22 lutego 2012
Co można oświetlić za pomocą diod LED?
Witam. Dzisiaj podpowiem Wam co można oświetlić za pomocą diod LED. Najprościej byłoby napisać - wszystko! W dzisiejszych czasach diody są już na tyle popularne, że nie ma rzeczy ani dziedziny w których nie dałoby się ich wykorzystać. Są wszędzie, tylko jeszcze nie tak masowo jak zwykłe żarówki. Według szacunków firmy PHILIPS diody w 2022 roku będą stanowiły 98% oświetlenia. Oby te prognozy się sprawdziły :) Już teraz można je spotkać w bardzo wielu miejscach, codziennie mijacie ich setki, a może tysiące. Nie wierzycie? oto przykłady:
Najdroższe - koszt takiej żarówki LED to około 12 - 15 tys. zł. Inwestycja zawraca się jednak baaaaaardzo szybko. "Mądre miasta" inwestują w tą technologię. Pokłady energii, które są oszczędzane w przypadku tych lamp LED są ogromne. W latarniach stosuje się rozbudowaną technologię CHIP LED
Wszystkie nowoczesne autobusy, tramwaje i samochody ciężarowe mają tzw. "obrysówki". Jest to wymóg prawny. Są to małe, żółte światła umieszczone na bokach tych pojazdów. Znajdują się przy dolnej krawędzi. Oprócz nich o obrysie pojazdu o większych gabarytach mają mówić białe "światełka" umieszczone z przodu (na górze, lub w przypadku tramwajów na górze lub dole obrysu) oraz "światełka" czerwone z tyłu pojazdu. Od kilku lat produkuje się je wyłącznie w technologii LED.
Oprócz tego diody LED stosowane są coraz powszechniej w samochodach osobowych. Na początku jako światła dzienne i pozycyjne, później również światła stopu, kierunkowskazy. Największy przełom został dokonany przez Audi w modelu R8 - to były pierwsze światła mijania i drogowe wykonane w technologii LED. Trwalsze od ksenonów i zarazem nie ustępujące im w mocy świecenia.
Sami oświetliliśmy wiele pensjonatów, hoteli i przychodni w Polsce, Grecji i Hiszpanii. To właśnie w tych miejscach najłatwiej spotkać LED-y. Dlaczego? Otóż takie instytucje potrzebują efektu wizualnego. Silnego i ładnego. Jest jeden problem - prąd jest drogi. Podam tutaj przykład jednego z naszych odbiorców. Jeden z jego hoteli w Grecji miał 300 lamp zewnętrznych, coś w rodzaju halogenów. Każdy pobierał 10W. Czyli razem 3000W. Właściciel kupił u nas lampki POWER LED 1W (świecą jak 10W żarówka). I teraz korzysta z oświetlenia biorącego tylko 300W, a nie 3000W!!!
To byli pierwsi odbiorcy oświetlenia LED. Wszystko zaczęło się od szyldów. Tutaj liczy się tylko efekt dekoracyjny, moc, krzykliwość, wyjątkowość. Im ładniejsza witryna tym bardziej przykuwa uwagę. Oczywiście tutaj też decyduje aspekt ekonomiczny - witryna musi świecić i pobierać prąd, lepiej aby tego prądu było pobierane 10 razy mniej. Dlatego LED-y zrobiły w tej dziedzinie zawrotną karierę.
Marcin Siedlecki
Lampy uliczne
Najdroższe - koszt takiej żarówki LED to około 12 - 15 tys. zł. Inwestycja zawraca się jednak baaaaaardzo szybko. "Mądre miasta" inwestują w tą technologię. Pokłady energii, które są oszczędzane w przypadku tych lamp LED są ogromne. W latarniach stosuje się rozbudowaną technologię CHIP LED
Autobusy, tramwaje, naczepy ciężarowe, samochody ciężarowe i osobowe.
Oprócz tego diody LED stosowane są coraz powszechniej w samochodach osobowych. Na początku jako światła dzienne i pozycyjne, później również światła stopu, kierunkowskazy. Największy przełom został dokonany przez Audi w modelu R8 - to były pierwsze światła mijania i drogowe wykonane w technologii LED. Trwalsze od ksenonów i zarazem nie ustępujące im w mocy świecenia.
Firmy, przychodnie, hotele, bary, restauracje
Parki miejskie, skwery, mola, przystanie, itp.
Tutaj ewidentnie chodzi o dekorację, walory estetyczne mają mniejsze znaczenie. Np. Urząd Miasta Bratysławy podświetlił naszymi lampkami o mocy 0,3W alejki w parku miejskim. Efekt niesamowity, alejki wyglądają rewelacyjnie, a pobór prądu jest wręcz śmiesznie mały. Z powodu niskiej ceny lampek, koszt inwestycji był niski.
Sklepy, witryny, szyldy, itp.
Mieszkania, domy, elewacje, podbitki.
Tutaj LED-y służą do dekoracji lub oświetlenia. Wymagania estetyczne są duże. Wymagania wobec mocy i oszczędności również są ogromne. Wielkie znaczenie ma trwałość. Najpopularniejsze w domach są taśmy LED i żarówki LED. Chociaż przyznam szczerze, że zarówno lampek 0,3W jak i lampek POWER LED 1W do domów założyłem bardzo wiele i dają one świetne efekty wizualne, dekoracyjne i oświetleniowe
Ogrody i oczka wodne.
W tej kategorii mogę powiedzieć najwięcej, ponieważ większość naszej oferty to lampki wodoszczelne, więc siłą rzeczy najwięcej naszych klientów to osoby chcące aby ich ogród wyglądał wyjątkowo. LED-y do ogrodu dobrać nie jest tak łatwo. Wszystko zależy jaki mamy pomysł na ogród. Czy ma to być krzykliwy, świecący ogród, czy ma to być delikatna poświata, nadająca spokojny, relaksujący klimat. Ale o tym napiszę innym razem ponieważ nie chcę tego tematu traktować szczątkowo, jest zbyt obszerny. Z pewnością wkrótce pojawi się stosowny post wraz z przykładowymi zdjęciami na ten temat. Marcin Siedlecki
wtorek, 21 lutego 2012
Co to jest dioda i jakie są rodzaje diod?
Witam.
Tym razem przedstawię Państwu podstawowe informacje dotyczące diod led oraz przybliżę ich rodzaje na przykładach.
Co to jest dioda LED?
Diody LED (skrót od Lighting Emitting Diode - dioda elektroluminescencyjna, dioda emitująca światło) do produkcji weszły w latach sześćdziesiątych, opracowane przez amerykańskiego inżyniera Nicka Holonyaka
Możliwe jednak, że dioda LED została wynaleziona już w latach 20. XX wieku. Radziecki technik Oleg Władimirowicz Łosiew zauważył, że diody "ostrzowe" używane w odbiornikach radiowych emitują światło.
Od kilku lat diody stają się alternatywą dla zwykłych żarówek oraz dla żarówek energooszczędnych, które niestety w pewnych warunkach pracy - częste włączanie i wyłączanie powodują ogromne zużycie energii elektrycznej.
Diody to obecnie najbardziej oszczędne i zarazem ekologiczne źródła światła.
TYPY DIOD:
- diody sygnałowe, o różnych mocach i kątach świecenia (od 15 do 140 stopni). Na początku 2009 roku postanowiliśmy wykorzystać najmocniejsze wówczas diody o szerokim kącie świecenia (140 stopni) do stworzenia wodoszczelnych lampek. Ponieważ 1 dioda nie dawała wystarczającej porcji światła użyte zostały 4 diody, co zapewniło naprawdę ciekawy efekt świetlny.
Następnie zaczęliśmy wykorzystywać do budowy lampek diody wąskokątne (30 stopni) o dużej mocy - aż 35cd!
Zarówno jedne i drugie lampki cieszą się ciągle rosnącym powodzeniem, trafiły do wielu polskich i europejskich miast, oświetlają miejskie skwery, prywatne domy, ogrody, oczka wodne, fontanny, domy, hotele, pensjonaty, jachty, łodzie itd.
- diody POWER LED. Bardzo szybko zyskały uznanie na rynku dzięki swojej mocy. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek polskie lampki wodoszczelne z wykorzystaniem diod 1W!
Byliśmy prawdziwymi pionierami w tej kwestii. Diody te dają dużą porcję światła, są typowo oświetleniowymi diodami. 1 taka dioda daje porcję światła równą żarówce 10W. Takie diody mają najlepszy stosunek jasności świecenia do poboru mocy. Mają jeszcze jedną ogromną zaletę - są bardzo trwałe - 100 tys godzin to minimalny czas pracy. Ich cena nie jest wysoka, z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Stanowiły prawdziwy przełom w technice LED. To z nich wywodzą się diody SMD oraz CHIP LED.
- diody T_POWER - wynalazek, który trafił do Polski w styczniu 2010 roku. I znów staliśmy się pionierami. Kiedy inni zastanawiali co zrobić z tymi diodami, my wprowadziliśmy na rynek pierwsze polskie lampki wykorzystujące diody T-POWER. Oczywiście od razu wykonaliśmy lampki wodoszczelne. Są one bardzo mocne, mają duży kąt świecenia (140 stopni) i większą paletę barw (np. kolor różowy). Ich wartości oświetleniowe i oszczędnościowe (podobnie jak lampek POWER LED) docenili Grecy pogrążający się w kryzysie ekonomicznym (można je spotkać w tamtejszych hotelach). W Polsce niestety są mało popularne, przegrywają zupełnie z diodami SMD, które są znacznie tańsze.
- diody SMD - coraz bardziej powszechne i zarazem używane w żarówkach LED oraz w taśmach LED. Są to ciekawe diody, które z pewnością w przyszłości będą się rozwijały i prawdopodobnie za kilka, może kilkanaście lat będą podstawowymi diodami. Na początku pojawiły się diody typu 3528. Następnym modelem, który powoli staje się coraz bardziej popularny (zwłaszcza w żarówkach) stały się diody typu 5050. Mają one dużą moc i dają solidną porcję światła. Oczywiście jak z każdymi diodami bywa, te najtańsze nie są warte zakupu ale o wpływie ceny na jakość diod napiszę innym razem, ponieważ to oddzielny temat.
- tzw. diody CHIP LED - są to diody o bardzo dużej mocy sięgającej nawet do 200W. Dają ogromne porcje światła w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Ze względu na ciepło jakie tworzą muszą być wyposażane w zewnętrzny radiator. Są to diody drogie, jednak trwałe i przewyższające diody SMD, z których tak na prawdę się wywodzą. Jeśli macie do wyboru żarówkę z diodami SMD 5050 lub CHIP LED, wybierajcie tą drugą - warto dopłacić, zresztą przy diodach panuje żelazna zasada - im droższe diody tym lepsze.
Marcin Siedlecki
Tym razem przedstawię Państwu podstawowe informacje dotyczące diod led oraz przybliżę ich rodzaje na przykładach.
Co to jest dioda LED?
Diody LED (skrót od Lighting Emitting Diode - dioda elektroluminescencyjna, dioda emitująca światło) do produkcji weszły w latach sześćdziesiątych, opracowane przez amerykańskiego inżyniera Nicka Holonyaka
Możliwe jednak, że dioda LED została wynaleziona już w latach 20. XX wieku. Radziecki technik Oleg Władimirowicz Łosiew zauważył, że diody "ostrzowe" używane w odbiornikach radiowych emitują światło.
Od kilku lat diody stają się alternatywą dla zwykłych żarówek oraz dla żarówek energooszczędnych, które niestety w pewnych warunkach pracy - częste włączanie i wyłączanie powodują ogromne zużycie energii elektrycznej.
Diody to obecnie najbardziej oszczędne i zarazem ekologiczne źródła światła.
TYPY DIOD:
- diody sygnałowe, o różnych mocach i kątach świecenia (od 15 do 140 stopni). Na początku 2009 roku postanowiliśmy wykorzystać najmocniejsze wówczas diody o szerokim kącie świecenia (140 stopni) do stworzenia wodoszczelnych lampek. Ponieważ 1 dioda nie dawała wystarczającej porcji światła użyte zostały 4 diody, co zapewniło naprawdę ciekawy efekt świetlny.
Następnie zaczęliśmy wykorzystywać do budowy lampek diody wąskokątne (30 stopni) o dużej mocy - aż 35cd!
Zarówno jedne i drugie lampki cieszą się ciągle rosnącym powodzeniem, trafiły do wielu polskich i europejskich miast, oświetlają miejskie skwery, prywatne domy, ogrody, oczka wodne, fontanny, domy, hotele, pensjonaty, jachty, łodzie itd.
- diody POWER LED. Bardzo szybko zyskały uznanie na rynku dzięki swojej mocy. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek polskie lampki wodoszczelne z wykorzystaniem diod 1W!
Byliśmy prawdziwymi pionierami w tej kwestii. Diody te dają dużą porcję światła, są typowo oświetleniowymi diodami. 1 taka dioda daje porcję światła równą żarówce 10W. Takie diody mają najlepszy stosunek jasności świecenia do poboru mocy. Mają jeszcze jedną ogromną zaletę - są bardzo trwałe - 100 tys godzin to minimalny czas pracy. Ich cena nie jest wysoka, z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Stanowiły prawdziwy przełom w technice LED. To z nich wywodzą się diody SMD oraz CHIP LED.
- diody T_POWER - wynalazek, który trafił do Polski w styczniu 2010 roku. I znów staliśmy się pionierami. Kiedy inni zastanawiali co zrobić z tymi diodami, my wprowadziliśmy na rynek pierwsze polskie lampki wykorzystujące diody T-POWER. Oczywiście od razu wykonaliśmy lampki wodoszczelne. Są one bardzo mocne, mają duży kąt świecenia (140 stopni) i większą paletę barw (np. kolor różowy). Ich wartości oświetleniowe i oszczędnościowe (podobnie jak lampek POWER LED) docenili Grecy pogrążający się w kryzysie ekonomicznym (można je spotkać w tamtejszych hotelach). W Polsce niestety są mało popularne, przegrywają zupełnie z diodami SMD, które są znacznie tańsze.
- diody SMD - coraz bardziej powszechne i zarazem używane w żarówkach LED oraz w taśmach LED. Są to ciekawe diody, które z pewnością w przyszłości będą się rozwijały i prawdopodobnie za kilka, może kilkanaście lat będą podstawowymi diodami. Na początku pojawiły się diody typu 3528. Następnym modelem, który powoli staje się coraz bardziej popularny (zwłaszcza w żarówkach) stały się diody typu 5050. Mają one dużą moc i dają solidną porcję światła. Oczywiście jak z każdymi diodami bywa, te najtańsze nie są warte zakupu ale o wpływie ceny na jakość diod napiszę innym razem, ponieważ to oddzielny temat.
- tzw. diody CHIP LED - są to diody o bardzo dużej mocy sięgającej nawet do 200W. Dają ogromne porcje światła w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Ze względu na ciepło jakie tworzą muszą być wyposażane w zewnętrzny radiator. Są to diody drogie, jednak trwałe i przewyższające diody SMD, z których tak na prawdę się wywodzą. Jeśli macie do wyboru żarówkę z diodami SMD 5050 lub CHIP LED, wybierajcie tą drugą - warto dopłacić, zresztą przy diodach panuje żelazna zasada - im droższe diody tym lepsze.
Marcin Siedlecki
Witam wszystkich na moim blogu. Blog powstał z myślą o Was. Na tym blogu będę dzielił się z Wami wiedzą na temat oświetlenia LED. Pomyślicie pewnie kim ja jestem, że chcę się dzielić z Wami jakąkolwiek wiedzą i skąd taką widzę mam? Od 2009 roku prowadzę firmę sprzedającą oświetlenie LED, głównie naszej rodzimej, polskiej produkcji. Samą elektroniką zawodowo zajmuję się...hmm, zawodowo mniej więcej od roku 2000. Ale do rzeczy, czyli do oświetlenia LED. Ponieważ wdrażaliśmy własne produkty, które przybywały z każdym miesiącem, musiałem nauczyć się doradzać w taki sposób aby klienci byli zadowoleni z tego co kupują, aby móc trafiać w ich gusta, aby pomóc im wybrać właściwy typ oświetlenia. I chyba się to udało, mamy rzeszę wiernych, lojalnych klientów w Polsce i za granicą, którzy wracają do nas systematycznie, którzy wybierają coraz to nowsze rozwiązania, nowsze produkty itd. Ponieważ udaje mi się trafnie doradzać czy to mailowo czy też telefonicznie pomyślałem, że mogę to robić za pomocą bloga. Może ktoś z Was znajdzie wkrótce temat, który go zainteresuje. Postaram się bazować na najczęściej pojawiających się pytaniach klientów. A takie powtarzające się pytania trafiają się bardzo często, np.: "Czym się różni oświetlenie LED od Power LED"? albo "Dlaczego jedna lampka jest droższa od innej"? "Dlaczego mogę kupić żarówkę LED za 5zł, a w waszym sklepie żarówki są po 20zł"? "Co to jest LED i dlaczego jest to coś oszczędnego"? "O ile są oszczędniejsze LED-y"? Na te pytania i wiele innych, które do nas trafiają, odpowiem właśnie na tym blogu.
Zapraszam serdecznie do czytania
Marcin Siedlecki
Zapraszam serdecznie do czytania
Marcin Siedlecki
Subskrybuj:
Posty (Atom)